enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpurfaşanlıurfa
DOLAR
16,7696
EURO
17,4931
ALTIN
974,34
BIST
2.443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa
Açık
38°C
Şanlıurfa
38°C
Açık
Cumartesi Açık
36°C
Pazar Açık
37°C
Pazartesi Açık
38°C
Salı Açık
38°C

Babacan, DEVA Partisi’nin ilk mitinginde konuştu: ‘Ey Beştepe, görüyor musun? On binler akın akın bu meydana geldi’

DEVA Partisi birinci mitingini Gaziantep’te düzenledi. Mitingde konuşan Babacan, cebinden 200 lira çıkartarak paranın bedelini tedavüle çıktığı …

Babacan, DEVA Partisi’nin ilk mitinginde konuştu: ‘Ey Beştepe, görüyor musun? On binler akın akın bu meydana geldi’

DEVA Partisi birinci mitingini Gaziantep’te düzenledi. Mitingde konuşan Babacan, cebinden 200 lira çıkartarak paranın bedelini tedavüle çıktığı gün ile kıyasladı.

İşte Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

‘Dimdik ayaktayız’

“Mitingimizi ulaşımı en güç yere göndermeye çalıştılar. Ne oldu? İşte buradayız. On binler akın akın bu meydana geldi. Ey Beştepe, görüyor musun? Duyuyor musun? Biz dimdik ayaktayız.”

‘DEVA Partisi’ni engellemeyi lakin düşünüzde görürsünüz’

“DEVA Partisi, kendi ismiyle sanıyla, kendi şanıyla namıyla, kendi logosuyla bayrağıyla seçime girecek ve inşallah bu seçimi kazanacak. Hodri meydan. Buradan onlara sesleniyorum: İstediğiniz kadar seçim yasasını değiştirmeye çalışın. İstediğiniz kadar Valilikleri, Belediyeleri maşa olarak kullanıp bizi durdurmaya çalışın. DEVA Partisi’ni engellemeyi lakin hayalinizde görürsünüz.”

‘Engellere karşı dayanışma içinde olanlara teşekkür ediyorum’

“Valiliğin ve belediyenin çıkardığı pürüzlere karşı DEVA Partili olmasa da bizimle dayanışma içinde olan, demokrasi uğraşımızda bugün yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sizler, demokrasi ve atılım yolunda mani tanımadınız. Türkiye’nin demokrasi ve atılım öyküsünü sizler yazacaksınız. Tüm Türkiye şahittir bugüne. Bu coşkuya tarih şahittir. Tarihi, sizler yazacaksınız.”

‘Yurdun dört bir yanından iktidara yürüyoruz’

“Sayın Erdoğan; duy burayı. Gaziantep’i, duy. O krizlerin ortağı Bahçeli’yi de al yanına, âlâ dinle. DEVA Partisi gümbür gümbür geliyor. Damla damla yurdun dört bir yanından iktidara yürüyoruz. Emaneti teslim almaya geliyoruz.”

‘Türkiye Cumhuriyeti’nin hudutları yol geçen hanına döndü’

“Türkiye Cumhuriyeti’nin hudutları yol geçen hanına döndü. Milyonlarca insanı, hesapsız kitapsız bu ülkeye aldınız. Her yerden geliyorlar. Gelmeye de devam ediyorlar. Daha geçtiğimiz aylarda binlerce Afgan Türkiye’ye giriş yaptı. Hepsi erkek, hepsi genç. Ben hükûmete sordum, yeniden soruyorum: Yahu arkadaş, siz ya bu ülkenin hudut güvenliğini sağlayamıyorsunuz ya da Amerika ile anlaşıp Taliban rejiminden kaçanları Türkiye’ye yığıyorsunuz. Bunların hangisi hakikat? Çıkın söyleyin. Yetmedi, 200.000 Suriyeliye vatandaşlık verdik diyorsunuz. Bu vatandaşlıkları hangi kritere nazaran veriyorsunuz? “

‘Bırak millete kıssa anlatmayı, memleket ne hale geldi, onu anlat’

“Sayın Erdoğan, bırak millete öykü anlatmayı. Tek yetkili cumhurbaşkanı olduktan sonra memleket ne hale geldi, sen onu anlat. Şu dört yıllık karnenden bir haber ver. O karnede hayat pahalılığı var mı? Var. Yüksek enflasyon var mı? Var. Son 20 yılın en yüksek enflasyonu, yüzde 150’lerde. Karnede derin yoksulluk var mı? Var. Beşerler çöpten yemek topluyor. Karnede işsizlik var mı? Var. İşte karne bu. Tek başına tek imzayla yönetilen ülkenin hali bu.”

‘İçi boş baklava satılıyor, gel Gaziantep sokaklarında bir cins atalım’

“Gaziantep en hoş baklavayı üretiyor ama Gaziantepli baklavayı yiyemiyor. Bu memlekette içi boş baklava satılmaya başladı. Sayın Erdoğan, gel beraberce Gaziantep’in sokaklarında şöyle bir cins atalım. Tabakhane’de, Cinderesi’nde, Sürücü Ali Caddesi’nde, Perilikaya’da, Akyol’da bir gezelim de esnafın, vatandaşın halini gör. Çok değil 1 saat. Boş tost satışları başladı. Benim endüstrideki arkadaşım boş tost ile karnını doyuruyor.”

‘Memlekete karne devrini geri getirdiler’

“Bunlar kimilerinin varlığına varlık kattılar, ülkenin kalanını ise yoksulluğun tabanına attılar. İbrahimli’de bir daire olmuş 4 milyon lira, 5 milyon lira. Ancak Düztepe’de beşerler ekmek alabilmek için belediyeden kupon sırasına giriyor. Belediye ekmek karnesi dağıtıyor. Yazık günah. Memlekete karne devrini geri getirdiler.”

‘Madem hikmet imzada, at imzayı da enflasyonu düşür’’

“2002-2008 yılları arasında, petrol fiyatları 20 dolardan 150 dolara çıkarken biz bu ülkede enflasyonu tek haneye düşürdük. İnsan ‘Ali Babacan, vaktinde sen bunu nasıl başardın’ diye sormaz mı? ‘Petrol fiyatları 7,5 kat artarken bu enflasyonu nasıl düşürdün, bu ekonomiyi nasıl büyüttün?’ diye sormaz mı? ‘Ben imza atmasaydım yapamazdı’ diyor. Madem hikmet imzada, haydi at o imzayı da enflasyonu düşürüver bakalım.”

‘Krizin sorumlusu Sayın Erdoğan ve ortaklarıdır’

“Bu krizin sorumlusu; dolar kurunu patlatan Sayın Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan ve yanına aldığı ortaklarıdır. Dolar kuru patlamasaydı, akaryakıtın mazotun fiyatı 6-7 liradan en fazla 9-10 liraya çıkardı. Şayet bugün akaryakıt mazot, 8-9 lira değil de 22-23 liraysa, bunun sebebi dolar kurundaki artıştır. Dolar kurundaki artışın sebebi de Sayın Erdoğan’dır.”

‘Bu Krizlerin Ortağı memleketi mahveden hükûmete de ortaktı’

“Bir yanında, her konuşmasında öfke nöbeti geçiren, hakaret etmeden konuşamayan laf üreticisi, krizlerin ortağı Bahçeli. Öteki yanında, 28 Şubatçı Çin muhibi Perinçek. Üçü baş başa verdi, başımıza her türlü krizi açtılar. Bu krizlerin ortağı Bahçeli var ya, 2001 ekonomik krizinde de memleketi mahveden hükûmette de ortaktı. Hatırlayın. Bankaları batırdılar, esnafı borca gömdüler. Bugün Bahçeli hükümete tekrar ortak ve ülkede yeniden kriz var.”

‘El koydukları dövizi cayır cayır satıyorlar’

“İhracatçının dövizinin yüzde 40’ına el koyuyorlar. Burada Gaziantep’teki üreticinin, ihracatçının emeği olan dövizi onlardan zorla alıyorlar. Sonra o dövizi ne yapıyorlar? Gidip Merkez Bankası’nın art kapısında cayır cayır satıyorlar.”

‘Son 5 ayda en az 30 milyar dolar daha döviz yaktılar’

“Şu ortadan yok edilen meşhur 130 milyar dolar problemini birinci gündeme getiren genel başkan benim. Bir yıldır soruyorum. Bu dövizi ne yaptınız diyorum. Sayın Erdoğan’dan bir karşılık duydunuz mu? Zira yanıt veremez. Yaptığı hakikat olsaydı, hesaptan kaçmazdı. Dahası art kapıdan döviz satmaya hâlâ devam ediyorlar. Şu son 5 ayda en az 30 milyar dolar daha döviz yaktılar. Yazık günah. Durmak bilmiyor. Husus bağımlılığına döndürdü işi. Ziyanlı alışkanlık bataklığına girdiler.”

‘200 lira tedavüle çıktığında 123 dolardı, bugün 12,5 dolar’

“Paramızı pul ettiler, pul. Şu para var ya, şu para 200 lira. Demokrasimizi de iktisadımızı de güçlendirdiğimiz devirde tedavüle çıkmıştı. O günkü pahası 123 dolardı. Bugün kaç dolar? 12,5 dolar. Hiçe döndü, pula döndü. Memleketi düşürdükleri durumun özeti bu.”

‘Hedefimiz, herkesin eşit ve birinci sınıf vatandaş olduğu Türkiye’

“Bizim bir Türkiye maksadımız var. Eksik gedik değil, tam demokratik Türkiye. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin eşit ve birinci sınıf vatandaş olduğu bir Türkiye. Herkesin insan onuruna yakışır bir hayat yaşayacağı Türkiye.”

‘Ülkemizi öfkeye teslim etmeyeceğiz’

“Ülkemizi asla öfkeye teslim etmeyeceğiz Türkiye’yi barışın, huzurun, özgürlüğün limanına sağ salim yanaştıracağız. Haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik son bulacak. Ayrımcılık, torpil son bulacak. Kamuda mülakatı kaldırıp atacağız. Adaleti biz tesis edeceğiz.”

‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceğiz’

“Hukuku biz ayağa kaldıracağız. Demokrasimizi biz yükselteceğiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceğiz. Bu pahalılık, bu yoksulluk, bu baskı devri bitecek. Özgür ve varlıklı bir ülke olacağız.”

‘DEVA Partisi varsa umut vardır’

“Sakın unutmayın kardeşlerim. DEVA Partisi varsa umut vardır. DEVA Partisi varsa adalet vardır. İtimat bizde. Tahlil bizde. Anahtar bizde. Türkiye’nin demokrasi maratonunu daima birlikte koşacağız. Yerle bir ettikleri demokrasimizi daima birlikte ayağa kaldıracağız. Umudu daima birlikte yükselteceğiz. Heyecanımızı hiçbir vakit yitirmeyeceğiz. Bu iş çözülecek. Az kaldı.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

 1. Tarıkhan dedi ki:

  Bingöl merkezden ben Tarıkhan. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle hayran edici, saolun 21-05-2022 17:29:17

 2. Serkan dedi ki:

  Muğla merkezden ben Serkan. Merhabalar paylaşım cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 21-05-2022 17:36:46

 3. Muhammet dedi ki:

  Aksaray merkezden ben Muhammet. Mrb siten harbiden çok iyi, face de paylaştım 21-05-2022 17:59:29

 4. Servi Hikmet dedi ki:

  Selamın aleyküm paylaşım inanki mükemmel, şukuladım

 5. Mert dedi ki:

  Adıyaman merkezden ben Mert. Selam web siten inanılmaz çok güzel, şukuladım 21-05-2022 18:04:37

 6. Urfam dedi ki:

  Mrb web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım

 7. Muhammet dedi ki:

  Merhaba paylaşımınız yeminle güzel, sağolun

 8. Tarıkhan dedi ki:

  Slm bu web sitesi valla hayran edici, face de paylaştım

 9. Şanlıurfalı dedi ki:

  Kırşehir merkezden ben Şanlıurfalı. Selam web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun 22-05-2022 13:39:10

 10. Sertaç Tunç dedi ki:

  Merhaba herkese sayfan gerçekten güzel, saolun

 11. Tede dedi ki:

  Selam web siten inanılmaz iyi, sağolun

 12. Urfalıyam dedi ki:

  Kahramanmaraş merkezden ben Urfalıyam. Selamlar web siten cidden çok güzel, tebrikler 26-05-2022 14:29:31

 13. Ade dedi ki:

  Merhabalar sayfa valla dikkatimi çekti, teşekkürler

 14. Hade dedi ki:

  Burdur merkezden ben Hade. Selamlar siteniz vallaha dikkatimi çekti, saolun 28-05-2022 18:03:27

 15. Selçuk Şahin dedi ki:

  Osmaniye merkezden ben Selçuk Şahin. Merhabalar siteniz inan ki iyi, şukuladım 30-05-2022 22:55:53

 16. Leman dedi ki:

  Uşak merkezden ben Leman. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım 04-06-2022 15:51:11

 17. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

 18. URFALI dedi ki:

  Uşak merkezden ben URFALI. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım 05-06-2022 06:37:56

 19. Urfalıyam dedi ki:

  merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle çok güzel, teraziye tıkladım

 20. Ade dedi ki:

  Selamlar sayfa vallaha billaha çok iyi, şukuladım

 21. Urfalı Hakan dedi ki:

  Merhaba herkese web siten ciddiyim güzel, sağolun

 22. Hakan Yandaş dedi ki:

  Mrb paylaşımın ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım